2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 18 Eylül 2017 tarihi itibarıyla başlamış bulunmaktadır. Öncelikle yeni eğitim ve öğretim yılının sevgili öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerimize ve tüm eğitim çalışanlarına hayırlı olmasını temenni ediyor, sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını temenni ediyorum.
 

Kuşkusuz eğitim; üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık ve süreklilik isteyen bir süreçtir. Çocukların ve gençlerin geleceğini şekillendiren bu eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumun geleceği için de büyük bir önem taşımaktadır.
 

Yarınlarımızın teminatı olan biricik evlatlarımızı milli ve manevi değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven, hizmet etmek için birbirleriyle yarışan, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirmek hepimizin en büyük isteği ve hedefidir.
 

Bu vesile ile Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.
 
 

                                                                                                                                                                                                                                                                                            Turan Yılmaz
                                                                                                                                                                                                                                                                                        Eceabat Kaymakamı